Trendy 2017, Část 2.: Minulost idealizována


V komplikovaných časech se lidé ohlížejí na idealizovanou minulost. V tomto příspěvku se podíváme jak tohle afektuje styl, jakým lidé nakupují a designují.

Tohle je ČÁST 2. našeho zjednodušeného shrnutí reportáže The Dieline na 13 Vznikajících trendů v Designu obalů + Spotřebitelském nakupování roku 2017. Velká zpráva po malých kusech pro vytížené návrháře.

Žijeme ve složitých, nejistých a stresujících časech. Minulost také nebyla jednoduchá, ale lidé si jí rádi tak pamatují a teď k nám informace proudí z každého směru, dvacet čytři hodin denně. Design je digitální a obaly jsou zatížené textem a chybí na nich volný prostor. Jídlo a pití jsou do značné míry strojově zpracované a seznamy ingrediencí jsou sáhodlouhé a plné odstrašujících chemických názvů. Lidé cítí, že něco bylo ztraceno.

(Výše a níže) Market Pantry potřebovali design s osobností, který byl pocitově “skutečnější”. tento návrh, se svým síťotiskovým vzhledem a větší čistou plochou, se staví k potřebám “millenials” a dodává pocit nostalgie, jako něco co měla ve spíži vaše babička. Design od: Target Creative / Pearlfisher. Zhlédněte více na The Dieline.

Nakupování:

Nákupčí se poohlížejí po něčem, co reflektuje jejich idealizované, až fiktivní vzpomínky. Chtějí, aby balení jejich jídla a pití byly co nejprostší, a aby se s nimi mohli opravdu propojit, vědět přesně co obsahují a odkud ty ingredience přišly. Lidé se nechtějí vrátit do minulosti, ale touží po těchto idealizovaných a “jednodušších” časech, kdy se lidé starali o své výtvory a kvalitu, a algoritmy nestály za každým učiněným rozhodnutím.

(Výše) Sommer House granola je balena do znovu použitelných lahví. Logo je vytvořeno tiskem z výšky, číslo várky jsou v rukopisném provedení a ingredience jsou zde spolu s poznámkou o jejich lokálním původu. Povšimněte si množství volného prostoru, i na zadní straně etikety Design od: Project M+. Zhlédněte více na The Dieline.

Design:

Letošní obalové trendy odráží tuto touhu po idealizované minulosti. Esteticky rafinované a selektivní ohlednutí. Barvy jsou jemné. Designy nechávají více ploch volných. Krabice vypadají jako potištěné starými blokovými písmy do knihtisku a ručním letteringem; mají v pozadí vytlačované obrazce, ozdobné znaky, a ilustrace stylu litografií. U B&H tomuto říkáme nedigitální styl, což znamená, že v některém bodě byly prvky designu ručně vytvořeny, s dokonalými nedokonalostmi, díky kterým návrhy vypadají skutečně.

(Výše) Tento design pro Lysholm N52 Botanisk Aquavit představuje něco víc než jen gin.Představuje Aquavit jako lokální značku, která vznikla speciálně pro užívání v koktejlech. Design je delikátní a subtilní, představuje příchutě a zahrnuje kus příběhu o zakladateli společnosti. Design od: OlssønBarbieri. Zhlédněte více na The Dieline.

(Výše a níže) Benham's Sonoma Dry gin je sléván do lahví z foukaného modrého skla. Tepelně vytlačeno u paty lahve je logo lihovaru značky. Etiketa je koláž starých map a nápisů. Design od: Stranger & Stranger. Zhlédněte více na The Dieline.

Tento trend je reprezentován nejen značkami pití z “nejvyšší police”. Také byl aplikován na jednu z nejvíce rozpoznatelných značek celého světa, Budweiser.

(Výše) Značka Budweiser si zakládá na péči o své pivo. Chtěli design ve kterém se bude odrážet jejich úroveň péče, pozornosti a práce s detaily. Tohle může být také reakce na vzestup malých, až řemeslných pivovarů v pivním světě a kultuře. Povšimněte si zdobných vrstev a množství volné plochy. Design od: Jones Knowles Ritchie. Zhlédněte více na The Dieline.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

POSLEDNÍ 

PŘÍSPĚVKY