Trendy 2017, Část 3.: Míň, ale líp


Lidé žijí více stísněné životy. Města jsou přecpaná. Obytné prostory jsou menší. Naše mozky jsou naplňené nekonečnými informacemi. Prostor a ticho jsou vzácné. Lidé se cítí vyhroceně a chtějí být uklidněni. Toto přiživuje zákaznickou touho po “méně”. Míň, ale líp. Lepší může znamenat vyšší kvalitu, ale může to znamenat i více mimořádné, nebo něco duchovnějšího.

Tady je příklad trendu “míň, ale líp”, který snižuje materialismus: nahrazujete TV, DVD přehrávač, stereo, telefon, kameru, kreslící stůl, etc. všechno jediným stolním počítačem, nebo dokonce mobilem. To platí hlavně o “millenials”.

(Výše a níže) Design od Petra Kudláčka, Flashtones je Česká značka barevných ponožek, prodávaných po jedné pro vlastní míchání a párování. Jednoduché balení má otvor bez plastické membrány, takže barva i textura mohou být plně prožity. Zlatá rytina dodává jako extra dotek. také se prodávají v “mystery balení”, jako krabice od kapesníků pro jedinečný zážitek a překvapení.

Při aplikaci na obaly, je ten nápad více esencialistický, než minimalistický. Ne “Víc je míň”, ale jen co je nezbytné nebo esenciální, a to ho činí speciálním. Esencialismus není v obalovém návrhářství nový, ale přidaná jedinečnost, je co delá tento letošní trend odlišný.

(Výše) Design od Lavernia & Cienfuegos, tento krém na pokožku přichází v elegantním, perlu připomínajícím obalu se zlatým potiskem pro přidanou specialitu. Opět je přítomen jen esenciální text. Zhlédněte více na The Dieline.

Tato speciálnost je radost, pro kterou je nákup výrobků hodný vynaloženého úsilí. Protože když je nakupující unavený, ve stresu a pospíchá—jako většina z nás poslední dobou—chtějí protnout vizuální “hluk”. Chtějí, aby učinit rozhodnutí bylo jednodušší a celý prožitek aby byl plynulý a bez námahy. Takhle dobré balení odvádí službu, která pomáhá proříznout se složitostí a překonat kognitivní přetížení. Tohle je přidaná hodnota.

(Výše a níže) Designováno Studiem TATABI, Diz-Diz gourmet popcorn bere celý zážitek z popcornu do mikrovlnky na úplně novou úroveň. Opět minimum textu, opět ve zlaté a užití tenkého a tučného tisku pro přehlednost a důraz. Zhlédněte více na The Dieline.

The Dieline nazval tuto specialitu “prémiovým a okouzlujícím přístupem k minimalismu.” Nápad je vyčnívat tím, že uděláte krok zpět. Přilákat pozornost ne křikem, ale šepotem.

(Výše a níže) Navrženo Jacquelyn De Jesu, jako koupací čepice, ve které opravdu vypadáte dobře, místo jako že máte na hlavě vtipnou, nafouknutou a ošklivou plastovou tašku. “Navrženo s drzostí v Brooklynu, New York." Zhlédněte více na The Dieline.

A navíc, méně obalů je méně odpadů. Stále více spotřebitelů se ohlíží po produktech, které jsou k dostání v co nejúspornějších obalech. Snižuje se tak množství obalů, která zákazník musí recyklovat, vyhodit a nebo pro ně najít jiné využití a značka bude o to více odměněna.

(Výše) Design od Etiquette ve spolupráci s Black Swan Brands, zaměřený na prezentování pouze esenciálních informací na přední straně a produktové typy jsou rozlišeny pro pohotovost a jasnost. Barevný přechod představuje přeměnu, kterou olej může způsobit. Také si povšimněte užití tenkého a tučného tisku pro důraz a jasnost. Zhlédněte více na The Dieline.

Balení ukázaná výše nereprezentují nejlépe trend méně obalů, který se nadále rozmáhá, i přes to, že pro designéry je lákavé mu odporovat. Ale návrháři obalů by neměli být zastrašeni trendem menšího množství obalů. Měli by ho přijmout za svůj. Průmysl se mění, ale design zůstává jeho součástí. U Butterflies & Hurricanes, jsme společností navrhující obaly, která urguje naše klienty, aby užívali méně balení. Jak se úroveň užívání excesivních množství obalů postupně snižuje, víc a více uvažujeme o rebrandingu, jako o balení. Jak zabalit nápad, vztah. To je ten pomyslný Fénix, který povstane z prachu tradičního obalového designu.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

POSLEDNÍ 

PŘÍSPĚVKY