Právě jsme se vrátili z WDCD 2017! Část 1


Téma letošní konference v Amsterdamu bylo: CO MŮŽE DESIGN UDĚLAT S GLOBÁLNÍ ZMĚNOU KLIMATU? Tohle je krátký přehled našich zážitků, brzy se podíváme blíže na některé ze spíkrů a workshopů kterých jsme se zúčastnili.

V našem pokračujícím úsilí zůstat na vrcholu masivní vlny změn, která se žene světem designu a přinést našim klientům nejnovější, nejrelevantnější, praktické a proveditelné podněty, znalosti a dovednosti. Za Butterflies & Hurricanes jsme se zůčastnili kongresu What Design Can Do 2017 na Změnu klimatu. Tady jsou někteří z mnoha mluvčích a workshopů na kterých jsme byli.

DEN 1, 23. Květen, 2017

(Výše) Úvod ke konferenc od Richarda Van Der Lakena (v červeném), hostitel konference, spolu s moderátory Davidem Kesterem a Saskií Van Stein.

(Výše) Alice Rawsthornová odstartovala konferenci s politickým tónem, Donaldovou Trumpovou “Vizí Oranžovosti“ a poselstvím, že design se musí stát politickým, na tuto pointu bylo přímo navázáno v manifestu WDCD2017 na konci konference.

(Výše) Toto politické téma bylo pokračováno s Dagenem Cohenem, o potřebě překonat krátko-dobé reakce nejstarších částí našich mozků a přemýšlet nad dlouhodobě kontrolovat změnu klimatu...

(Níže) Klíčová otázka celé konference.

(Níže) Dagen Cohen také odstartoval letošní výzvu na Opatření proti Změně klimatu–která hledá čerstvá a inovativní designová řešení, která by pomohhla lidstvu se adaptovat na změnu klimatu–spolu s Elizabeth McKeonovou a Paige Rodgersovou.

(Výše) Fred Gelli mluvil o učení se z přírodní moudrosti a za použití bio mimiker přirozeně vytvářet touhu, která, jak sám věří, je budoucností obalů. také vedl jeden z Aktivačních workshopů, na kterých jsme byli.

(Výše) Bisi Williamsová mluvila na téma designu jako tréninku pro vůdcovství, a také jak vám může pomoci definovat a artikulovat příběhy vašich značek.

(Výše) Zůčastnili jsme se úžasného Aktivačního workshopu s mocným Brucem Mau, autorem knihy Masivní změna, Síť masivní změny, a vůdce návrhářství uvažujícího napřed. (Více o něm v našich vlastních příspěvcích.)

(Výše) Jedna z nejdojemnějších prezentací byla od Aline Cavalcanteové, která mluvila o aktivismu cyklistů v São Paulu, Brazílii, který se zabývá nezvládnutelným provozem, a zápasení v politice.

(Above) Elma Van Boxelová mluvila o navrhování veřejných prostor, udržitelné tvorbě města a velkým efektem o potřebě nalákat zákazníky ke změně skrze design.

(Above) Marcus Engman z IKEA mluvil o nezbytnosti a principech Demokratického návrhářství, a úsilí IKEA zlepšit život pro každého a významu dlouhodobé důvěry a partnerství mezi kreativci a agenturami.

A to byl jen první den konference. Náš přehled druhého dne se zde objeví brzy, mezitím můžete vyhlížet příspěvky na jednotlivé mluvčí.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

POSLEDNÍ 

PŘÍSPĚVKY

VŽDYCKY NÁM UDĚLÁ RADOST, KDYŽ MŮŽEME POZNAT NAŠE ČTENÁŘE A JEJICH NÁZORY

NAPIŠTE NÁM!

Úspěch! Zpráva odeslána.